Kevad on ukse taga – oleks aeg juba vaadata üle mis ise ära jõuab teha ning millega abimeeste nõu ja oskusi tarvis

KKK

Kas ma peaksin ise tegema enda paadile kerehooldust?

Muidugi on seda ise võimalik teha, aga enne kui Sa seda tegema hakkad pead Sa küsima endalt:

 

  • Kas ma olen suuteline pidevalt kummardama, küürutama, põlvitama, ulatuma, ronima, haarama, kükitama, tõstma ja tegema korduvaid liigutusi pidevalt.
  • Kas ma suudan neid asju teha erinevates asendites pikka aja vältel palava päevaga?
  • Kas mul on õiged tööriistad ja vahendid selle jaoks?
  • Kui ei, siis palju õiged tööriistad ja vahendid maksma lähevad?
  • Kas ma oskan kasutada poleerimismasinat õieti, et eemaldada oksüdatsioon ilma jahikere kahjustamata?
  • Kas mul on kõik vajalikud oskused nende asjade tegemiseks?
  • Kas mul on aega ja kannatust see töö ära teha, õppida kõik protsessid ja protseduurid ja kas olen valmis kulutama kõige parematele vahenditele vajalikuks tööks?

Tööriistad ja vahendid, mida Sa selleks tööks vajad, varieeruvad ja peaksid alati sinu paadi jaoks hästi sobima.

Eeldame näiteks, et Sinu paat pole veel nii täbaras seisukorras, et vajaks mitme etapilist märg-lihvimist, aga siiski vajab veidi rohkemat kui kahe-etapilist mikropoleerimist ja vahatamist.

Sellises olukorras vajab Su paat korraliku poleerimist. Poleerimisprodukti, poleerimispatja ja tehnikat peaksid valima selle järgi, kui palju Sul vaja on paadilt eemaldada gel-coati, et jõuda puhta pinnani.

Kuigi see on kindlasti paksem kui autokere värv, gel-coat on ikkagi päris õhuke. Et kasutaksid õiget polirooli, on Sul vaja teadmisi produktidest ja vahepeal on vaja segada kahte produkti kokku, et saada parimat tulemust.

Võrdlusmomendi saab tuua liivapaberiga. Kui poleerid mõnest kohast liiga tugevasti ja/või kasutad ühes kohas liiga palju, võid tulemuseks saada refraktsiooni (valguskiirte kõverdumine pinnalt) ja võid kaotada igaveseks paadikere peeglieffekti. Kõige hullem on siis kui liiga tugevasti teed ja paljastad alumise klaasfiibri kihi.

Teistpidi, kui vajutad liiga nõrgalt, kasutad valesid võtteid või kasutad liiga pehmet poleerimispatja ja tänu sellele võid saada tulemuse, millega pole kaugeltki rahul. Kõige tõenäolisem lõpptulemus on mikroskoopiliste pooride sulgemine vahatamise ajal, tagajärjeks degradeerumine ja enneaegne kriidise oksüdatsiooni (inglise keeles nimetatakse ’’white rustiks’’).

Kui tahad ise teha, siis soovitame algul teha testiks teibiga 30 cm-sed ruudud ja seal testida erinevaid patju ja produkte. Ning kindlasti hoia eemale odavatest seadmetest sest jõudlus, tõhusus, säilivusaeg ja müratase on tähtsad asjad.

Ettevalmistusest lõppviimistluseni tegev firma maksab vähemalt 600 eurot poleerimismasina ja patjade eest. Siis veel produktid: 0.35L keskmine hind on umbes 50 eurot. Nüüd lisa sellele veel professioonalsed vahad, seebid, puhastid, rasvaeemaldid, kaitsevahendid, tõrjevahendid ja suur valik käsnasid, seemisnahad, karukeeled ja kangad ning peale seda saad teada ligikaudse kogumaksumuse.

Kui see kõik tundub ülejõu käivat, siis ära enam mõtle ja võta ühendust meiega.











    Kasuta pikkuse jaoks mõõtühikut jalg (ft.)





    Probleemi või soovitud tööde kirjeldus lühidalt



    Küsi tasuta konsultatsiooni

    Anname alati enne töödega alustamist oma klientidele tasuta konsultatsiooni. Jagame parimaid nippe ja tehnikaid, et saaksid meie pädevuses kindel olla. Kutsu meid kohale, helista või tule meile kontori külla. Eeltööd on paadihoolduse puhul väga oluline samm. Alustame edukat koostööd juba täna.

    Paadihooldus spetsialist
    Taivo Tauri