Kevad on ukse taga – oleks aeg juba vaadata üle mis ise ära jõuab teha ning millega abimeeste nõu ja oskusi tarvis

Ohutu-grillimine-väikelaeva-pardal
Grillimine väikelaeva pardal – kuidas ohutult veepeal grillida ning sealjuures ennast mitte ohtu seada

Autor: Taivo

Kuupäev: märts 12, 2019

Grillimine väikelaeva pardal – kuidas ohutult veepeal grillida ning kuidas sealjuures ennast mitte ohtu seada  

 

Kellele ei meeldiks mõte palaval suvepäeval või siis peale pikka päeva sadamas või vaikselt ankrus olles lahepeale sõpradega väike vein või õlu juua ning veepeal head sööki nautida. 

Veiniga meeldib meile süüa teha, vahepeal paneme seda isegi toidu sisse!

Toit maitseb alati paremini kui seda süüa kuskil vabas õhus eriti kui  toit mis tuleb kuumana otse grilli pealt.

 See maitseb kindlasti paremini kui  koduköögis või söögisaalis tehtud roog. 

Paljudel suurematel väikelaevadel saab endale tehasest juba grilli kaasa tellida lisavarustusena. Kellel grilli väikelaeval tehase poolt kaasas ei ole, ei tähenda see seda, et mõte tuleks maha matta.

 Saab soetada endale grilli mida on ohutu kasutada nii sadamas kui ka lahepeal. 

Antud postituses annamegi lühikese ülevaate missuguseid grille saab endale soetada, et ükski kõht veepeal tühjaks ei jääks ning tehes seda turvaliselt ohustamata teie väikelaeva. 

Nii nagu ka kuival maal, grillid mis on mõeldud väikelaevadele ja teistele veepealsetele alustele jagunevad laias laastus kolme rühma: Gaasi-, elektri- ja puusüsigrillid. Püüsüsigrill on traditsiooniline meetod küpsetamaks liha  kuid sellel on ka omad ohud ja asjad ning toimingud mis sellega kaasnevad.  

Esiteks peate vedama sütt pardale, mis tuleb hoida kuivana, et seda korrapäraselt kasutada.  

Teiseks tuleb see varasemalt süüdata ning oodata enne kui saab grillima asuda. Millist grilli küll valida enda väikelaevale sõltub puhtalt teie vajadusest seda teha, kui teate, et grillite suurema seltskonnaga, siis on tarvis mõelda suurema grilli peale.  

 

Väikelaeva barbeque söegrill  

 

Barbeque austajad võivad teile kohe öelda, et pole paremat asja kui veise steik või värskelt püütud kala elava tule pealt läbi lasta.

Selline valmistamis viis võib tunduda küll natuke räpane kuid paljud tootjad kes toodavad selliseid söegrille vabas õhus kasutamiseks on targalt läbi mõelnud selle hoiustamise.

Kõik söegrillid paadile peaksid olema eelkõige turvaliselt paigaldatud ning neid tuleb käsitleda vastaval kasutusjuhendile. 

Üks kõige enam levinud söegrilli tüüpe on väiksed, ümmargused, roostevabast grillid. Neid saab tihtipeale kinnitada kiirelt roostevabast tugiraamide külge. On olemas ka erinevaid lisa adaptereid viies grill laeva kerest natukene eemale.  

Sedaviisi saab vältida seda, et kui grillides mõni süsi plehku paneb kogemata siis kukub see ohutult vette, hoidmaks ära kulukaks minevad parandused teki pinnal või koguni põlengu. 

Süsi on küll kergesti kättesaadav poodidest kuid seda tuleb hoida kuivas, et see ei vajaks süütamiseks lisa elemente kui süütepulk näiteks. Sütt kogemata maha ajades võib olla kogu protsess olla üsna räpane. 

Kui kasutatakse süütevedelikku siis sellega peab samuti väga ettevaatlik olema.  

Plusspoolelt on söegrillid taskukohased ja kui te ei kasuta grilli just tihti on see ideaalne lahendus.  

Grilli saab tellida nt Amazonist 

Sellist tüüpi grillide hinnad algavad orjenteeruvalt 150 .- eurost. 

Väikelaeva gaasigrill 

 

Kui suunata tähelepanu tuha ja söe maha ajamisest tulevatele probleemidele siis gaasigrilli puhul saab neid probleeme vältida. Panna enda väikelaeva hoopis roostevaba gaasigrill 

Gaasigrille on olemas erineva suuruse ja mõõtmetega ning valik on hea. Soodsad hinnad algavad juba 100 .-  eurost kuid kui meeskond on suur siis on tõenäolisemalt suuremat grilli tarvis. Gaasigrillid on mugavad kasutada.

Kes meist siis ei oleks kokku puutunud mõne gaasipliidi süütamisega.

Gaasigrilli süütamine  on vaata, et mugavamgi veel.  

Loomulikulikult ei tohiks te unustada kogu selle lihtsuse ja mugavause juures turvalisust. Iga Gaasigrill on täpselt nii turvaline kui heas olukorras on gaasigrilli detailid. 

 Pragunenud gaasigrilli voolikud mis võivad läbi lasta ohtlikus koguses gaasi. Gaasigrilli ei tohiks paigaldada sellistesse kohtadesse kus mõne lekke tõttu saab gaas koguneda kuhugi kambrisse. Seda siis ronduki või muudesse varjatud kohtadesse 

Gaasigrilli kasutuskoht peaks eelkõige olema hästi ventileeritud  

Gaasigrilli kasutus kohas ei  tohiks all olla sellist kohta kus gaas saab lekke puhul koguneda, näiteks nagu eelnimetatud ronduk või mõni muu panipaik millel on kaas avatud, samuti tuleks sulgeda ka kajuti luugi/ukse, et vältida gaasi kogunemist.  

Halbade juhuste kokkujuhtumisel võib juhtuda palju paha.  

Turvalisus ennekõike! Loe meie postitust alarmide kohta, et olla teadlik miks sulle peaks vajalik olema gaasi detektorvinguandur ja suitsuandur 

Gaasigrillid on saadaval igas suuruses ning kindlasti leiate endale meelepärase vastavalt oma eelarvele. 

Gaasiga grillides peaks olema teie väikelaev varustatud gaasi detektoriga. Mis see on? Lugege siit!

Väikelaeva elektrigrill 

 

Elektrigrillid on suuremas jaos sisse ehitatud. Elektrigrille on hea ja mugav kasutada kuna ei ole söega mingit tegemist nagu eelnimetatud söegrilliga.

Tegemist ei ole sealjuures ohtlike gaasidega, mis annab võimaluse kasutada grille kohtades kus söe ja gaasigrill oleks mõeldamatu. Lisaks on elektrigrillid ka turvalised.

Korrektselt hooldatud elektrigrill võib töötada kaua.  

Elektrigrilli miinused on juba nimest tulev elekter

Et kasutada elektrigrilli peaks teil olema korralik elektrivaru pardal  või siis ühendatud kaldavooluga kai külge.

Oluliseks probleemiks see ei ole kui teil on paigaldatud ka generaator mis annab teile vajaliku koguse kui häda käes. 

Grille on erinevaid ja igaüks võib endale valida meelepärase. Olles soetanud endale mis tahes grilli peame alati veenduma enda ja teiste ohutuses.  

 

Ohutu Grillimine väikelaeval 

 

 • Ära grilli kui oled teel
 • Kui grillite siis olge alati ettevaatlik ning ärge jätke grilli valveta.
 • Mitte kunagi! Ärge kasutage bensiini või mõnda muud kergesti süttivat ainet söegrilli süütamiseks mis ei ole selleks ette nähtud.
 • Loe läbi kasutusjuhised ning käitu vastavalt nende õpetustele
 • Ole alati kindel et süütatud elemendid ei saak kukkuda tekile
 • Kõik sadamamates ei pruugi olla lubatud lahtise leegiga grille kasutada. Konsulteerige sadamakapteniga kui teete seda sadama territooriumil.
 • Ole alati kindele et ei oleks mingisuguseid lekkeid. Kui kahtlustate gaasileket siis kontrollimiseks kasutage näiteks seebivedelikku mida kandke peale näiteks pihustiga. Lekkiv gaas hakkab seebi vee abil mullitama näidates ära paremini lekke asukoha. Lekke leides eemaldage see või kutsuge hooldus tehnik.
 • Kustutage grill koheselt kui olete lõpetanud. Laske grillil jahtuda piisavalt enne kui te selle kuhugi panipaika panete. 
 • Enne teele asumist pane teisaldatava grilli puhul see kindlal kuhugi panipaika, muidu võid selle grilli kogematta vette kaotada.
 • Kui kasutate lahtist tuld siis tehke seda võimalikult ahtris  jälgides ohutus eeskirju. 
 • Lahtise tule puhul teadke tulekustuti ASUKOHTA. 

 

Kõikide grillide puhul  veenduge ennekõike turvalisuses.  

Maitsvat grillimist.