Kevad on ukse taga – oleks aeg juba vaadata üle mis ise ära jõuab teha ning millega abimeeste nõu ja oskusi tarvis

Anoodide ja impelleri tähtsus teie paadi säilimisel

Autor: Taivo

Kuupäev: november 23, 2018

l

Kategooria: Paadihooldus

Anoodide ja impelleri tähtsus teie paadi säilimisel

by | nov. 23, 2018 | Paadihooldus

 Anoodide ja impelleri tähtsusest Teie paadil, et teie paat kestaks.

Te ju tahate, et teie veepealsed elamused oleksid head ja mööduksid suuuremate probleemideta, või mitte?

Lõppude lõpuks sai ju teil soetatud paat just sellel eesmärgil, et maandada stressi ja anda kehale ja vaimule puhkust argipäeva rutiinist ning saada unustamatuid elamusi kas siis üksi, või siis sõprade ja pere ringis. Ilma korrapärase hoolduseta võib see õnn teinekord jääda üürikeseks.

Kiiremate paatide  puhul Te ju tahate vedada enda järel tuubi mitte olla ise järelveetav puksiiril. . Teie parim ennetav lähenemisviis oma aluse reaalseks hoidmiseks on teha ennetavat hooldust.

 

Siin on kaks, mis on kriitilised.

Meilt on päritud : “Miks ma pean oma veepumba impellerit vahetama?” Igas mere mootoris tarnib veepump kogu mootori jahutusvee, hoides seda ülekuumenemise eest.

Seda saab teha otse, kui on avatud jahutusega mootor või soojusvaheti kaudu suletud jahutusega mootoril. Kummalgi juhul vüivad impelleri labad kulunud aja jooksul muutuda jäigaks ning ei täida enam oma töö ülesannet.

Impellerid, mis on kulunud, ei anna mootorile järjepidevat jahutusvee pealevoolu, riskides üle kuumenemise. Kõik Mercury Marine, Volvo ja ILMOR soovitavad impelleri vahetust iga kolme aastaajaga või 300 tunni tagant, olenevalt sellest, kumb tingimus varem esineb.

Eestis armastatakse seda teha enamikul juhtudel kord hooajas, kuigi korralikkult konserveerides seda tegema alati ei pea. Loomulikult sõltub kõik sellest kui tihti kasutatakse mootorit. Veepumba regulaarne hooldus aitab saavutada maksimaalse tööea ja säästa tuhandeid eurosi mootori võimalikust kahjustusest.

 

Selline huvitav küsimus samuti : “Mis on anoodid ja miks neid on vaja vahetada?” –  Anoodid on ennastohverdavad osad, mis aitavad vältida teie paadil korrosiooni allpool veeliini.

Need on valmistatud metallist, mis lahustub vees kiiremini kui teised alumised metallosad, mistõttu neid kutsutakse neid ennast ohverdavalt. Nende kogu eesmärk on lahustuda nii, et teie paadi olulised osad seda ei tee! Anoodid tuleb hooldada (eemaldada, puhastada või vahetada), et need töötaksid kavandatud viisil.

Mercury Marine ja Volvo soovitavad neid vahetada iga kolme aasta tagant või siis, kui on järel 50% anoodist, olenevalt sellest, kumb on varasem.

Nõuetekohane hooldus võib hoida teie mootorijalga ning säästab seda kahjulike tegurite eest, parimal juhul aitavad anoodid hoida teie veeliinist asuvaid metallosi uueväärsena ja säästab sadu dollareid võimaliku korrosioonikahjustuse tõttu.

 

 

Kui te pole oma veepumpa vahetanud viimase paari aasta jooksul või kui te ei ole kindel oma anoodide olukorrast oma paadil siis helistage või saatke kiri ning broneerige kohtumine enne kui uus paadihooaeg algab.

Nagu igale aastale kohane ärkavad enamus paadiomanikud samal ajal – ajal kui võib olla hilja ning on raske nö löögile saada – varakult tegutsedes on teie paat õigeks ajaks hooldatud!

Kui Teie leiate, et te ei ole kindel oma aluse anoodides või  vajate mõnes muus küsimuses meie abi siis kirjutage või helistage meile.